آغاز فعالیت سامانه نوآوری اجتماعی

آغاز فعالیت سامانه نوآوری اجتماعی

با امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان امور اجتماعی کشور و دانشگاه تربیت مدرس با موضوع اجرای برنامه «کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سرمایه اجتماعی»، «مرکز  نوآوری اجتماعی» آغاز به کار کرد.

تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان امور اجتماعی کشور و دانشگاه تربیت مدرس، با موضوع اجرای برنامه «کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سرمایه اجتماعی» و با هدف تهیه و ارائه مدل‌های بومی نوآوری اجتماعی، تهیه راهبردهای موثر جهت حل معضلات اجتماعی از منظر کارآفرینی اجتماعی، استفاده از ظرفیت مراکز علمی کشور در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سرمایه اجتماعی روز یکشنبه، ۲۰ اسفند ماه جاری به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه که به امضای دکتر تقی رستم‌ وندی معاون وزیر کشور و رییس سازمان امور اجتماعی کشور و دکتر محمد تقی احمدی رییس دانشگاه تربیت مدرس رسید، با موضوع همگرایی و هم‌افزایی میان دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و مردمی، اجرای دیدمان نوآوری باز به منظور افزایش مشارکت اجتماعی مورد توافق طرفین قرار گرفت.

همچنین با امضای این تفاهم‌نامه «سامانه نوآوری اجتماعی» شروع به کار کرد. سامانه نوآوری اجتماعی با هدف ایجاد فضای نوآوری در حوزه اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی، شناسایی ایده‌های اجتماعی، ایجاد کسب و کارهای پایدار، کمک به فراهم کردن فرصت‌های جدید برای حل آسیب‌های اجتماعی، ایجاد فضای مناسب برای بیان معضلات و آسیب‌ها توسط مردم خواهد پرداخت.

 

مدیر سامانه
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت